15.04.2024

Піщанська СТГ

Подільський район, Одеська область

До уваги фізичних осіб (односібників)!

1 min read
Піщанська сільська рада повідомляє, що згідно Закону України від 30.11.2021 року № 1914-ІХ починаючи з 2023 року власники та користувачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів будуть сплачувати до бюджетів мінімальне податкове зобов’язання (далі МПЗ) за володіння землею або користування земельною ділянкою (оренда, суборенда, емфітевзис, постійне користування).
Сплачують МПЗ фізичні особи (одноосібники), які самостійно обробляють свої земельні ділянки.
Базовим роком для розрахунку МПЗ є 2022 рік.
Загальна сума сплачених податків, зборів, платежів протягом податкового (звітного) року складається з податку на доходи фізичних осіб, військового збору, земельного податку.
Розраховується МПЗ за формулою, яка враховує нормативну грошову оцінку 1 гектару земель; коефіцієнт, що становить на 2022 та 2023 роки – 0,04; кількість гектарів земель у користуванні або у володінні та кількість календарних місяців, протягом яких земельна ділянка перебуває у власності.
МПЗ = НГО х 0,04 х га х кількість місяців/12.
Для фізичних осіб-одноосібників МПЗ за 2022 рік обчислюється органами державної податкової служби і відповідне податкове повідомлення – рішення надсилатиметься на податкову адресу фізичної особи.
У разі згоди фізичної особи – платника податку з визначеним контролюючим органом загальним мінімальним податковим зобов’язанням, такий платник сплачує податок на доходи фізичних осіб протягом 60 календарних днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
У разі незгоди фізичної особи – одноосібника з розрахованою у відповідному податковому повідомленні-рішенні сумою податку, він має право протягом 30 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення звернутися до контролюючого органу для проведення звірки даних.
ГРОМАДЯН, ЯКІ ОТРИМАЛИ ПОДАТКОВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРОСИМО ЗВЕРНУТИСЯ ДО ВІДДІЛУ ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИН ПІЩАНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ДЛЯ ЗВІРКИ ДАНИХ.

Залишити відповідь