23.11.2024

Піщанська СТГ

Подільський район, Одеська область

З 25 жовтня в Одеській області стартує кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу

1 min read

Враховуючи військовий стан в Україні, цього року пероральна імунізація диких м’ясоїдних (червона лисиця, шакал, єнотоподібний собака) проводитиметься не шляхом розкидання приманок з вакциною з літаків над лісовими, мисливськими та польовими угіддями, а їх наземним розподілом поза територій населених пунктів і водойм. Площа Одеської області, яка підлягає вакцинації, становить 9139,25 кв. км. В кампанії будуть задіяні близько 900 осіб у складі 120 груп, до яких обов’язково увійдуть лікарі ветеринарної медицини державних районних і дільничних лікарень Головного управління, а також єгері або лісники, представники органів місцевого самоврядування.

 

Під час осінньої кампанії територією Одеської області вручну буде розповсюджено 228 481 доз вакцини. Визначені контрольні ділянки, на яких проводитиметься облік споживання вакцини в період кампанії.

Приманка з вакциною є безпечною для всіх видів тварин та людей. Вона має вигляд брикету з різким запахом м’ясо-кісткового борошна, що так приваблює диких тварин, розміром із сірникову коробку, в середині якого розміщений полімерний блістер з активними компонентами вакцини.

 Звертаємося до жителів Одеської області! У разі виявлення приманок просимо не чіпати їх, не подрібнювати, не переносити з місць розкидання в інші місця.

 

       Додамо, що пероральна вакцинація диких м’ясоїдних тварин – це окремий протиепізоотичний захід в межах комплексної кампанії зі щеплення тварин, що має певні часові рамки. Проте своїх хатніх улюбленців господарі можуть вакцинувати будь-коли, звернувшись до державних лікарень ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області.

Залишити відповідь