16.09.2024

Піщанська СТГ

Подільський район, Одеська область

Вітаємо зі святом

1 min read

Цього року, 20 травня, Україна традиційно відзначає День вишиванки.

Травень багатий на вихідні та свята. Яскравою намистиною у низці травневих святкувань виглядає День вишиванки.

Вперше День вишиванки запропонувала відзначати Леся Воронюк – одна зі студенток факультету історії Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича у 2006 році. За її словами, її надихнув знайомий, який постійно носив вишиту сорочку. Спочатку це була студентська акція, присвячена популяризації традиційних українських цінностей і символів серед молоді. Спосіб вираження співучасті – одягання у вишитий одяг в університеті.

Студенти обрали день і масово прийшли у сорочках з вишивкою. Ідея швидко поширилася по Чернівцях та іншим університетам країни. А через кілька років переросла у всеукраїнський рух.

Саме ж свято запрошує кожного свідомого громадянина вдягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання. Разом із тим це свято має глибокий зміст. По всьому світу об’єднуються українці і показують, що мають власну самоідентифікацію та національний код. У цей день варто згадати про свою національну та громадянську позиції, культурну освіченість та духовну свідомість. Цей день завжди супроводжується усміхненими обличчями , адже кожен може побачити своїх однодумців. Крім того, у стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів, що обов’язково вплине на того, хто вдягає вишиванку.

Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі. В Україні вишиванка символізує родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї. Експерти вважають, що український народ намагається закодувати щастя, долю, життя та волю в орнаменті вишиванок.

Останнім часом українські вишиванки та вишиті речі стають популярнішими за будь-який модний бренд. Ця тенденція охоплює вже не тільки нашу країну, а й сягає далеко за її межами. Українські та іноземні світові будинки моди зробили свій вибір на користь українського етнічного одягу.

Усі ці факти підтверджують, що вишивка стала унікальним культурним явищем нашого народу. Українська вишита сорочка пройшла довгий шлях до наших днів. Наші предки залишили нам у спадок величезний скарб. І ми зобов’язані не тільки не втратити цей скарб, а й примножити його та передати у спадок нашим нащадкам. Українська вишиванка – як символ родової пам’яті, порядності, вірності та любові.

Залишити відповідь