16.09.2024

Піщанська СТГ

Подільський район, Одеська область

Відбулась конференція організована ГС «Українська мережа за права дитини»

1 min read

05-06.10.2023 року відбулась конференція організована ГС «Українська мережа за права дитини», в якій взяли участь з 14 обраних громад і  представники Піщанської громади. Нагадуємо, що ГС «Українська мережа за права дитини» об’єднує 30 громадських та благодійних організацій і фондів, які працюють у сфері захисту прав дитини. Конференція проводилась в рамках Проєкту “Гроші для дитини, дитинство в сім’ї, послуги в громаді”, який реалізовується Громадською спілкою “Українська мережа за права дитини”, та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) через Проєкт «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування».

Людмила Страшна, директорка ГС «Українська мережа за права дитини» зазначила: 

«Ми вважаємо, що важлива робота не тільки у центральному офісі, але й на місцях, зокрема, навчання працівників. Ми готові завжди надавати свою експертну підтримку та консультації. Майже кожен проєкт, який втілюють члени-організації Мережі передбачає навчання фахівців, підвищення їхньої кваліфікації. Ми розуміємо, що саме робота безпосередньо з фахівцями, підвищення їхніх професійних компетенцій є запорукою глобальних змін у державі та розвитку якісних соціальних послуг, забезпечення прав дитини»,

  На конференції експерти проєкту: 

представили оцінку тенденцій у сфері захисту прав дітей за результатами візитів у громади.

ознайомили учасників з системою оцінки найкращих інтересів дитини.

запропонували варіанти нових механізмів фінансування системи догляду і виховання дітей.

До конференції долучився Роман Марабян, директор харківського Центру реабілітації та паліативної допомоги “Гіппократ”, який зараз служить бойовим медиком на передовій. Роман поділився досвідом трансформації спеціалізованого будинку дитини в цілий Центр, що надає комплекс медичних і соціальних послуг. 

Юрій Ганущак, експерт з бюджетів та фінансів, запропонував учасникам розглянути 3 варіанти механізмів фінансування системи догляду і виховання дітей: консервативний, планомірний, радикальний. 

“Цей проєкт вже дає свої результати. Саме ті громади, які сьогодні тут, є рушійною силою реформ» – підсумувала Ганна Борова – радниця з питань інклюзії Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». 

                                               

Залишити відповідь