ПРО ЗМІНУ ПОРЯДКУ НАДАННЯ ПОДАТКОВОГО РОЗРАХУНКУ.
1 min readЗ 01 січня набрали чинності зміни до Закону України “ Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” та Податкового кодексу України, якими перебдачено подання щоквартальної (замість щомісячної ) єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб. Звітність має назву Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску
Подання такої звітності здійснюється протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу з розбивкою по місяцях звітного кварталу.
Звітність може мати типи: “звітний”, “звітний новий”, “уточнюючий”, “довідковий”.
Тип звітності “довідковий” зазначається, якщо Податковий розрахунок подається з відомостями, необхідними для призначення застрахованій особі – працівнику:
– пенсії ;
– матеріального забезпечення, страхових виплат.
Відповідно у звітності у додатку Д1 (рядок 035), додаток Д5 (рядок 036), додаток Д6 (рядок 034) за наявності інформації про застраховану особу проставляється позначка “для призначення пенсії”
Для призначення матеріального забезпечення , страхових виплат у звітності у додатку Д1 (рядок 035), додаток Д5 (рядок 036), за наявності інформації про застраховану особу вказуються відомості для призначення соціальних виплат.
Довідковий Податковий розрахунок подається за наявності підстав для його подання.
ПРО ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ПЕРЕРАХУНКУ ПЕНСІЇ
ПРАЦЮЮЧИМ ПЕНСІОНЕРАМ.
Порядок проведення перерахунку працюючим пенсіонерам встановлено частиною 4 статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” № 1058 від 09.07.2003 року та Постановою правління ПФУ № 10-1 від 18.05.2018 року “про затвердження порядку перерахунку пенсії без додаткового звернення особи відповідно до ч.4 ст. 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Таким чином щорічно з 01 квітня органи ПФУ проводять перерахунки тим пенсіонерам, які від дати призначення пенсії, чи від дати попереднього перерахунку продовжували працювати і набули не менше 24 місяців страхового стажу. Також перерахунок проводиться також і тим пенсіонерам, які пропрацювали менше, ніж 24 місяці, але від дати призначення пенсії, чи попереднього перерахунку пройшло 24 місяці. Перерахунок проводиться в автоматичному режимі.
Страховий стаж з 01.01.2004 року обчислюється за даними Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування на підставі щомісячної звітності, наданої страхувальниками та після надходження даних про сплату страхових внесків.
01 січня набрали чинності зміни до Закону України “ Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” та Податкового кодексу України, якими перебдачено подання щоквартальної (замість щомісячної ) єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу з розбивкою по місяцях звітного кварталу. Отже, станом на 01 квітня даних про страховий стаж та сплату страхових внесків в Реєстрі застрахованих осіб не буде. Відомості будуть відображені в середині травня 2021 року. Автоматичний перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам буде проведено з 01 квітня після надходження відомостей про сплату страхових внесків за цей період.