Понад десять очільників громад Одещини підписали меморандуми з «Укрпоштою» в обласній раді
1 min readОчільники громад Білгород-Дністровського та Подільського районів підписали меморандуми з Одеською дирекцією ДП «Укрпошта». Мова йде про збереження стаціонарних відділень у населених пунктах, де мешкає менше двох тисяч людей. Раніше анонсувалося, що їх повністю замінять мобільні відділення, які будуть приїжджати в село за розкладом.
Меморандуми передбачають, що на умовах співфінансування для проблемних відділень закупається нове обладнання. Як розказав голова Одеської дирекції «Укрпошти» Сергій Дрозд, таким чином можна врятувати відділення у селах з населенням понад 1 200 мешканців. Для менших сіл зберігати відділення не є доцільним. До того ж приміщення всіх сільських відділень потребують ремонту.
31 березня в Одеській обласній раді відповідні меморандуми з «Укрпоштою» підписали голови 11 ОТГ Білгород-Дністровського району та Подільської громади. Вони підкреслили значущість поштових відділень у селі, адже зараз «Укрпошта» виконує там важливу соціальну функцію, зокрема дуже важливим є отримання пенсії.
«Лише за декілька тижнів депутати обласної ради, які працюють над цим питанням, отримали понад тисячу звернень з проханням залишити стаціонарні відділення у селах, — зазначив голова Одеської обласної ради Григорій Діденко. — Минулого тижня був підписаний перший меморандум — з Бородінською ОТГ. Тепер до ініціативи зберегти відділення шляхом придбанням для них нового обладнання приєдналися більше десяти громад. Упевнений, якщо ми діємо разом, то доб’ємося результату!»
Зазначимо, що меморандум щодо Білгород-Дністровського району стосується 23 населених пунктів, в яких загалом проживає близько 32 тисяч людей. Він передбачає створення автоматизованих поштових відділень у таких ОТГ: Мологівська (села Андріївка, Випасне-1), Старокозацька (Козацьке, Петрівка, Руськоіванівка, Староцаричанка, Володимирівка), Сергіївська (Миколаївка), Маразліївська (Широке, Маразліївка), Плахтіївська (Ярославка, Надежда), Петропавлівська (Петропавлівське, Фараонівка, Старосілля, Меняйлівка), Тузлівська (Базар’янка), Успенівська (Ройлянка), Лиманська (Приморське, Лиман), Дивізіїська (Дивізія), Татарбунарська (Борисівка).
«У цих 23 населених пунктах мешкає від 1 200 до 2 000 людей. Ми дійшли згоди: буде закуплено автоматизоване обладнання, а громада забезпечить гідні умови у приміщеннях. Тепер є алгоритм, і я сподіваюсь, що він багатьом стане у нагоді,— пояснив депутат обласної ради Олександр Денисенко. — Бо треба розуміти, що поштове відділення — це чи не єдиний стаціонарний зв’язок держави з громадянами, які проживають у малих населених пунктах».
Аналогічний меморандум підписала Подільська ОТГ, тут кількість сіл та населення буде уточнюватися.
Зазначимо, що доповідь голови Одеської дирекції «Укрпошти» заслухали на спільному засіданні комісія з питань транспортно-комунікаційної інфраструктури, морегосподарського комплексу та цифрового розвитку і комісія з питань регламенту, місцевого самоврядування, депутатської діяльності, етики та гласності, прав людини, свободи слова та інформації. Обидві рекомендували громадам ознайомитись із запропонованим алгоритмом, про який детально розповів Олександр Денисенко, та використовувати його у роботі з малими селами в контексті впровадження нових стаціонарних автоматизованих відділень.