Отримання Допуску(посвідчення) на право роботи з пестицидами і агрохімікатами
1 min readЗа сучасних умов господарювання значно погіршився фітосанітарний стан агроценозів та збільшилися втрати врожаїв. Маючи знання і контролюючи фітосанітарну ситуацію на полях, дотримуючись сівозміни та вчасно проводячи біологічні та хімічні обробки можна досягти якісних та високих показників врожаїв.
Хімічний метод захисту рослин є одним з найпоширеніших і полягає в застосуванні хімічних речовин, які мають назву пестициди. Цей засіб має великі переваги перед усіма іншими: по-перше- діє досить швидко; по друге- він економічний; по третє може застосовуватись проти всіх шкідливих об’єктів.
Щороку для захисту сільськогосподарських культур від шкідників, хвороб та бур`янів використовується значна кількість засобів захисту рослин до роботи з якими залучаються працівники без відповідних навичок та відповідного допуску до роботи з пестицидами. Такі дії можуть привести до негативних наслідків.
Управління фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області нагадує, що згідно ст.11 Закону України «Про пестициди та агрохімікати», ст.18 Закону України «Про захист рослин» та постанови КМУ від 18.09.1995 р. № 746 «Про затвердження Порядку одержання Допуску (посвідчення) на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами» допускати до робіт, пов’язаних із транспортуванням, зберіганням, застосуванням засобів захисту рослин, їх торгівлею, лише осіб, які пройшли спеціальну підготовку та мають на те відповідне посвідчення і допуск, що видаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері захисту рослин, щороку. Підставою для видачі допуску є посвідчення про проходження спеціальної підготовки з питань безпечного виконання роботи з пестицидами і агрохімікатами та медичної книжки з висновком медичної комісії про відсутність протипоказань за станом здоров`я. Слід пам`ятати, що всі обробки потрібно проводити суворо дотримуючись правил техніки безпеки при роботі з пестицидами та агрохімікатами та лише зареєстрованими препаратами дозволеними до використання в Україні. Керівнику суб’єктів господарювання необхідно провести щорічне навчання працівників, та отримати Допуск(посвідчення) про проходження спеціальної підготовки, щодо безпечного поводження з пестицидами та агрохімікатами.
Керівники суб’єктів господарювання несуть відповідальність за своєчасне направлення працівників на навчання.
Державний фітосанітарний інспектор Ю.Ткачук
Контактний телефон: 0956200816, 0685591803.