20.09.2024

Піщанська СТГ

Подільський район, Одеська область

ОСТЕРІГАЙСЯ ЛЕПТОСПІРОЗУ!!!

1 min read

 

 

Лептоспіроз – особливо-небезпечне інфекційне захворювання людей і тварин, з важким протіканням, що супроводжується хвилеподібною гарячкою, інтоксикацією, ураженням судин печінки, нирок, нервової системи.

Збудник лептоспірозу може уражати як людину так і тварин (худобу, собак, гризунів та інших ссавців).

Лептоспіри зберігають життєздатність у вологому грунті протягом 270 днів, в природних водоймах – 7-30 днів, у харчових продуктах – декілька днів. Прямее сонячне і ультрафіолетове випромінювання діє на них згубно, так само як кислоти і луги та дезинфікуючі засоби.

Джерелом інфекції для людей є хворі і перехворілі сільськогосподарські, домашні, дикі тварини, гризуни, які виділяють лептоспір із сечею і заражають навколишнє середовище.

 Основними носіями збудника лептоспірозу у природніх осередках є польові миші, землерийки, їжаки. В побутових осередках резервуаром інфекції є велика рогата худоба, свині, собаки, сірі щурі.

Захворювання від людини до людини не передається. 

Зараження на лептоспіроз відбувається під час купання, пиття води з відкритих водоймищ, риболовлі, сільськогосподарських польових робіт, при вживанні продуктів харчування, забруднених сечею гризунів. В організм людини збудник проникає через пошкоджену шкіру і слизові оболонки порожнини рота, очей, носа, шлунково-кишкового тракту. Навіть маленькі подряпини можуть бути вхідними воротами інфекції.

З моменту зараження до початку захворювання проходить від 6 до 20 днів (найчастіше 6-14 днів). Захворювання у більшості випадків починається гостро, підвищується температура тіла до 39-40 С, хворі скаржаться на сильний головний біль, слабість, біль в м`язах, особливо литкових (діагностична ознака). 

Розрізняють жовтяничну та безжовтяничну форми. При жовтяничній формі з перших днів хвороби з`являється жовтяниця шкіри з максимальним розвитком до 4-6-го дня хвороби.

Успіх лікування залежить від раннього звернення хворих за медичною допомогою та ранньої діагностики. Госпіталізація хворих є обов`язкова, тому що можливі важкі ускладнення. Хвороба може ускладнюватися порушеннями з боку нирок і печінки, кровотечею, міокардитом, набряком мозку, пневмонією, порушенням кровообігу. Важкий перебіг хвороби часто закінчується смертю хворих.

А тому не варто ставити самому собі діагноз та займатися самолікуванням, негайно звертайтеся за медичною допомогою у випадку появи перших симптомів захворювання, так як захворювання може закінчуватися летально. 

Щоб не захворіти на лептоспіроз необхідно:

– дотримуватись правил особистої гігієни, мити руки перед вживанням їжі;

– не купатись у забруднених водоймах, які не визначені як рекреаційні місця для відпочинку та купання;

– не пити води з невідомих джерел;

– не допускати забруднення гризунами харчових продуктів та питної води;

– не ловити рибу в заборонених місцях;

– проводити заходи по знищенню щурів та мишовидних гризунів у підвалах, садибах, будинках та ін.

З метою профілактики інфекційних хвороб, переносниками яких є мишовидні гризуни, Подільським  районним  відокремленим підрозділом ДУ «Одеський обласний центр  контролю та профілактики МОЗ України» відповідно до замовлень проводить дератизаційні заходи на об’єктах різних категорій та території населених пунктів.

Для надання кваліфікованих послуг з проведення дератизаційних робіт у виробничих, складських, інших приміщеннях та на відкритій місцевості звертайтесь до Подільського РВП ДУ

«Одеський ОЦКПХ МОЗ» за адресою: м. Подільськ, вул. Гетьманськаська, №9, контактний телефон: (04862) 2-37-90.

Будьте уважні, стежте за своїм здоров’ям та здоров’ям своєї родини!

 

Подільський  районний  відокремлений підрозділ

ДУ «Одеський обласний центр

контролю та профілактики МОЗ України» 

Залишити відповідь